ترجمای

 

پایگاه دانش ترجمای

مقالات آموزشی، ترجمه، ویراستاری و تولید محتوا

چهارشنبه 02 خرداد 1403 - 20:14

چهارشنبه 02 خرداد 1403 - 20:14

بهترین دانشگاه‌های آموزش از راه دور + شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد آنها

بهترین دانشگاه‌های آموزش از راه دور + شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد آنها

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های فرآیند آموزش از راه دور، در دسترس بودن آن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معتبر است، به طوری که این گرایش در بین دانشجویان رواج پیدا کرده است. در این بحث به بهترین دانشگاه‌های آموزش از راه دور، شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آموزش از راه دور و سایر موارد مربوط به آموزش از راه دور خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دانشگاه ماساچوست
دانشگاه فلوریدا آمریکا
دانشگاه میزوری Missouri
شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آموزش از راه دور
چرا دانشگاه‌ها تمایل به ارائه مدرک کارشناسی ارشد در فرآیند آموزش از راه دور دارند؟
دانشگاه چگونه دانشجویان را در برنامه‌های فرآیند آموزش از راه دور انتخاب می‌کند؟
آموزش از راه دور چه فایده‌ای برای دانشجو در زندگی شغلی‌اش دارد؟
سخن پایانی

از جمله مهم‌ترین دانشگاه‌هایی که مدرک کارشناسی ارشد را در زمینه آموزش از راه دور ارائه می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه ماساچوست

دانشگاه ماساچوست (UMass) فرصتی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چارچوب فرآیند آموزش از راه دور یا به طور کامل ارائه می‌دهد. کلیه رشته‌های تحصیلی برای دانشجویان از طریق آموزش از راه دور می‌باشد و یا این دانشگاه برخی از دروس را در فرآیند آموزش از راه دور و برخی دیگر را در چارچوب حضور در پردیس قرار می‌دهد. همچنین این دانشگاه امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریت بازرگانی و بهداشت را نیز ارائه می‌دهد.

دانشگاه فلوریدا آمریکا

آنچه دانشگاه فلوریدا را در فرآیند آموزش از راه دور در مقطع کارشناسی ارشد متمایز می‌کند این است که بیش از 250 تخصص را در این چارچوب به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه در تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در خلال فرآیند آموزش از راه دور بر روی روش ارتباط مستقیم بین معلمان و دانشجویان متکی است.

دانشگاه میزوری Missouri

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در طول فرآیند آموزش از راه دور در دانشگاه میزوری از 10 هفته تا 20 هفته متغیر است. این دانشگاه دارای بیش از 80 رشته متعدد است که دانشجویان می‌توانند در چارچوب آموزش از راه دور در مقطع کارشناسی ارشد آن ثبت‌نام کنند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آموزش از راه دور

ثبت‌نام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرآیند آموزش از راه دور در دانشگاه نیازمند الزامات زیادی است که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 1. ثبت‌نام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرآیند آموزش از راه دور مستلزم تکمیل همان شرایط لازم برای تحصیل در یک دانشگاه عادی است. مهم‌ترین آنها مدرک لیسانس با معدلی است که دارنده آن واجد شرایط پیوستن به مرحله کارشناسی ارشد است.
 2. آموزش از راه دور مستلزم دانش خوب ارتباطات و فناوری‌های کامپیوتری است که دانشجویان در طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با آنها سر و کار دارند.
 3. حتی اگر ثبت‌نام مقطع کارشناسی ارشد در مراحل آموزش از راه دور از طریق اینترنت انجام شود، اما باید مدارکی به امضای دایره پذیرش و ثبت‌نام دانشگاه مبنی بر قبولی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در محدوده آموزش از راه دور ارائه شود.
 4. پایان‌نامه کارشناسی ارشد به طور کلی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است، بنابراین لازم است ماهیت این بحث را کاملا بدانیم که آیا با استفاده از تکنیک‌های آموزش از راه دور انجام می‌شود یا باید به صورت حضوری باشد.
 5. ثبت‌نام در دانشگاه‌های خارجی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ضمن آموزش از راه دور تا حدودی راحت است. زیرا برخی از شرایط مانند: اقامت و ویزا را نیاز ندارد.

چرا دانشگاه‌ها تمایل به ارائه مدرک کارشناسی ارشد در فرآیند آموزش از راه دور دارند؟

روند رو به افزایش دانشگاه‌ها در سال 2020 برای پذیرش تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از رشته‌ها از طریق فرآیند آموزش از راه دور، سوال در مورد انگیزه‌های دانشگاه در ورای این موضوع را مطرح می‌کند. از جمله مهم‌ترین انگیزه‌های دانشگاه‌ها برای روی آوردن به فرآیند آموزش از راه دور می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. هر دانشگاهی به دنبال قرار گرفتن در برترین‌های جهان و رده‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها در چارچوب کارایی دانشگاه است و این ارزیابی عمدتا به وجود یا عدم وجود برنامه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد از طریق فرآیند آموزش از راه دور بستگی دارد.
 2. افزایش استقبال دانشجویان به تحقیق و ثبت‌نام در برنامه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد در فرآیند آموزش از راه دور، دانشگاه را بر آن داشت تا این سبک معاصر از تحصیل را اتخاذ کند.
 3. همه‌گیری کرونا قوانین انزوا و ممنوعیت سفر را تحمیل کرد که دانشگاه و دانشجویان را به فکر طرح‌ها و برنامه‌های جایگزین برای تکمیل مدارک علمی انداخت. از این‌رو، پروژه‌هایی برای معرفی دوره کارشناسی ارشد در چارچوب فرآیند آموزش از راه دور به وجود آمد.

دانشگاه چگونه دانشجویان را در برنامه‌های فرآیند آموزش از راه دور انتخاب می‌کند؟

تعداد ثبت‌نام کنندگان در برنامه‌های آموزش از راه دور ارائه شده توسط دانشگاه‌ها بسیار است، اما چرا تعداد محدودی از بین این دانشجویان پذیرفته می‌شود؟

 1. دانشگاه با ارائه تحصیل از طریق فرآیند آموزش از راه دور، استراتژی خاص خود را دارد که به نفع آن است. بنابراین دانشگاه اغلب رزومه ثبت‌نام کنندگان را بررسی می‌کند و بر این اساس انتخاب صورت می‌پذیرد.
 2. این دانشگاه به دانش فنی دانشجویان ثبت نام شده توجه می‌کند؛ زیرا روند تحصیل در آموزش از راه دور مستلزم آشنایی با تکنیک‌های نرم افزاری مدرن است.
 3. در حال حاضر رشته‌هایی وجود دارد که فرآیند تحصیل آموزش از راه دور در آنها رونق گرفته است، مانند: رشته‌های طراحی گرافیک. از این‌رو، دانشگاه به دنبال جذب استعدادها از کشورهای جهان و ادغام آنها در چارچوب فرآیند آموزش از راه دور دانشگاه است0
 4. این نوع دانشگاه همچنی به سوابق فکری در مورد فرآیند آموزش از راه دورِ دانشجوی ثبت‌نام شده توجه دارد. بنابراین دانشگاه ممکن است پر کردن پرسشنامه‌ای را که در واقع آزمونی از توانایی‌های افراد ثبت‌نام شده برای تحصیل در فرآیند آموزش از راه دور است، لازم بداند.

آموزش از راه دور چه فایده‌ای برای دانشجو در زندگی شغلی‌اش دارد؟

ماموریت آموزش از راه دور فقط به ارائه محتوای اطلاعاتی محدود نمی‌شود، بلکه افرادی که در آموزش از راه دور ثبت‌نام می‌کنند باید تأثیر و انگیزه قوی برای تقویت مهارت‌های عملی کسب کنند. آموزش از راه دور می‌تواند مهارت‌های عملی فراگیران را از طریق موارد زیر تقویت کند:

 1. غالبا محتویات آموزش از راه دور شامل نمونه‌های گویا است که در درون محتوا ارائه می‌شود و بنابراین یادگیرنده را با ماهیت کار مرتبط می‌کند.
 2. فرآیند آموزش از راه دور، شایستگی‌های حرفه‌ای را از کشورهای جهان برای ارائه محتوا به دانشجویان جذب می‌کند.
 3. مرزهای مکانی در آموزش از راه دور وجود ندارد، بنابراین محتوای محیط کار را می‌توان بلافاصله ارائه کرد (و این در بسیاری از محتوای آموزش از راه دور مشاهده می‌شود).
 4. آموزش از راه دور، دوره‌های عملی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.
 5. جلسات مقدماتی اطلاع‌رسانی با شایستگی‌های کاری یکی از پروژه‌های آموزش از راه دور در بسیاری از پلتفرم‌ها است.

سخن پایانی

در این مقاله با بهترین دانشگاه‌های آموزش از راه دور، شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آموزش از راه دور و سایر موارد مربوط به آموزش از راه دور آشنا شدیم. امیدواریم که بتوانید از این مقاله بهترین استفاده را داشته باشید.

سوالات متداول
بهترین دانشگاه‌ها برای آموزش از راه دور کدامند؟

دانشگاه‌های UMass، فلوریدا و میسوری.

چطور رزومه خود را برای ثبت‌نام در یکی از این دانشگاه ترجمه کنم؟

از بخش ثبت سفارش می‌توانید سفارش ترجمه خود را برای ما ارسال کنید.

این مطالب را نیز مطالعه نمایید:

ویراستاری چیست؟ اصول اولیه در ویرایش متون علمی + نکات مهم برای ویراستار
7 مرحله تولید محتوای تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی
دوره آمادگی آیلتس از دانشگاه کوئینزلند استرالیا + صد در صد رایگان
نحوه نگارش پایان‌نامه کارشناسی ارشد + 9 گام اصلی
لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ + شرایط ثبت نام
در صورتی که در ترجمه، ویراستاری، تولید محتوا یا پارافریز مهارت هستید و قصد دارید با ترجمای همکاری داشته باشید، درخواست خود را در بخش استخدام مترجم برای ما ارسال کنید.
 مشتری گرامی هر گونه سفارش خود در زمینه ترجمه، ویراستاری، تولید محتوا یا پارافریز خود را همین الان ثبت سفارش کنید تا سفارش شما توسط بهترین همکاران ترجمای انجام شود.

شما هم می‌توانید تجربیات و دیدگاه‌های خود را در رابطه با این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

5 2 رای‌ها
رأی دهی به مقاله
اطلاع از پاسخ جدید به دیدگاه من
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل منتشر نمی‌شود (اختیاری)
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
شما هم می‌توانید دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید.x